WYCIECZKA 7-dniowa: ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI

 

WYCIECZKA OBJAZDOWA 7-dniowa:

RUMUNIA- ŚLADAMI HRABIEGO DRACULI


W programie wycieczki najciekawsze miejsca Rumunii:

Tajemnicza Transylwania. Most kłamców w Sibiu. Zamek Wlada Palownika w Poienari.

Bukareszt - bałkański Paryż. Zamek Drakuli w Bran.

Cena: 1667zł


Program wycieczki:

1 Dzień- Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

2 Dzień- Około południa przyjazd do ALBA JULIA, zwiedzanie potężnej cytadeli ALBA CAROLINA oraz katedry, cerkiew Katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do miasta artystów SIBIU, spacer po starym mieście oraz ratusz, kościół Jezuitów, żelazny most kłamców, muzeum Brukentala. Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu w okolicy Sibiu.

3 Dzień- Po śniadaniu przejazd przez wąwóz OLT DO CURTEA DE ARGES. Po drodze zatrzymamy się w Manastyrze Cozia. W Curtea de Agres zwiedzimy niezwykły przyklasztorny Sobór Mistrza Manole. Następnie przejazd krętą drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidrarau. Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Vlada Palownika w Poienari. Przejazd w okolice Bukaresztu, obiadokolacja oraz nocleg w hotelu w okolicy Bukaresztu.

4 Dzień- Po śniadaniu zwiedzanie stolicy kraju- BUKARESZTU. W programie między innymi: Plac Rewolucji, Pałac Parlamentu- drugi największy budynek na świecie, Wzgórze Patriarchalne z Cerkwią i Pałacem Patriarchalnym, stare miasto z ruinami XIV-wiecznej twierdzy Vlada Palownika oraz typowy turecki karawansaraj- Zajazd Manka. Obiadokolacja oraz nocleg w okolicy Sinaia.

5 Dzień- Po śniadaniu zwiedzanie Zamku Peles - Perły Karpat. Zobaczymy również położony na przełęczy Biały Zamek Bran, lepiej znany jako Zamek Draculi. Dzień zakończymy w BRASZOWIE, gdzie zwiedzimy między innymi Plac Stafanui z miejskim ratuszem oraz łacińskie miasto wokół gotyckiego Czarnego Kościoła. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. Obiadokolacja oraz nocleg w okolicy Braszowa.

6 Dzień-Po śniadaniu zwiedzimy dwie tradycyjne wioski saskich osadników: PREJMER i HARMAN ( wpisany na listę UNESCO World Heritage), w obu podziwiać można jedyne w swoim rodzaju chłopskie zamki. Przejazd do SIGHISOARY miasto, w  którym urodził się Vlad Palownik, czyli legendarny Dracula. Warte zobaczenia są: Wieża Zegarowa z ciekawym muzeum, Muzeum Tortur, Muzeum Broni Palnej wraz z niewielką ekspozycją poświeconą Draculi, dom, w którym w 1431 przyszedł na świat Vlad Dracula. Obiad, popołudniem wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację.

7 Dzień-Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.


UWAGA!

Program jest ramowy  i może ulec zmianie.


Cena obejmuje:

  • przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video),
  • zakwaterowanie  w hotelach 3* (4 noce),
  • 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad, 
  • program turystyczny j.w.,
  • ubezpieczenie Warta (NNW, KL i bagaż),
  • wstępy do odwiedzanych obiektów oraz opiekę pilota.


Cena nie obejmuje:

dodatkowych posiłków, napoi do posiłków oraz wydatków osobistych.


0103040506